Динамо (Киев) размаза казахстанския Актобе с 5:1 в реванша от плейофния кръг на на Лига Европа. Въпреки че украинският гранд предсрочно си осигури класиране за групите на турнира след 3:2 като гост в първи мач, и този път той не прояви милост към съперника.

Холандецът Ленс откри още в 9-ата минута за домакините, а Роман Безус (30) и Диоманси Мбокани (36) доведоха резултата до 3:0. Узбекистанският национал Алекс Генрих върна един гол в 37-ата минута от дузпа, но нигерийската перла Браун Идейе в 52-ата минута също от дузпа наказа гостите. Ветеранът Олег Гусев фиксира крайното 5:1 в 73-ата минута.

В скандинавското дерби датският Нордселанд падна у дома от шведския Елфсборг с 0:1 в реванша и след 1:1 в първата среща каза “Сбогом” на Лига Европа. Любопитно е, че двама датчани разплакаха сънародниците си. Резервата Микел Бекман вкара единственото попадение в 71-ата минута, а вратарят на гостите Кевин Щур-Елегаард отчая с отличните си намеси противниковите нападатели.

Румънският Астра измъчи Макаби (Хайфа), но след 1:1 у дома и 0:2 навън отпада. Гьоман даде известни надежди на домакините с гола си в 27-ата минута. Испанецът Райо обаче изравни в 34-ата и реши всичко.