Хърватският Риека сътвори сензация в плейофния квалификационен кръг на Лига Европа и направи 2:2 като гост на Щутгарт. Първият мач между двата тима завърши 2:1 за бившия тим на Георги Иванов-Гонзо, а това означава, че швабите са аут от евротурнирите. В предишния кръг немският тим елиминира „Ботев“ (Пловдив) след две равенства, сега Щутгарт отпадна от хърватите.

В първия си мач под ръководството на новия треньор Томас Шнайдер швабите получиха гол в 30-ата минута. Зоран Квързич прати дълга топка в наказателното поле, където Рьокер и Улрайх не се разбраха, а Леон Бенко се разписа с левия крак. Пет минути по-късно Кристиан Гентнер изравни резултата, когато с удар от 15 метра прати топката до дясната греда.

Четвърт час преди края Щутгарт поведе в резултата. Ибрахима Траоре центрира в наказателното поле, където Ведад Ибишевич очакваше да засече топката. Той беше изпреварен от Лука Марич, който обаче прати кълбото в собствената си врата. В четвъртата минута на добавеното време Риека стигна до равенството, Горан Муянович се разписа при контраатака и изхвърли Щутгарт от евротурнирите.

Рапид (Виена) записа класически успех с 3:0 над грузинския Дила Гори като гост. Австрийският тим имаше аванс от 1:0 след първия мач. Луис Шауб, Марсел Сабицер и Браян Беренд бяха точни за „зелено-белите“.