Реал Сосиедад победи френския гранд Олимпик (Лион) с 2:0 и на реванша пред собствена публика, след като бе спечелил със същия резултат и в първия мач помежду им от плейофите на Шампионската лига. В крайна сметка баските елиминираха „хлапетата” с общ резултат 4:0 и се класираха за групите на най-престижната надпревара на Стария континент.

Треньорът на гостите Реми Гард заложи на оптимален състав, разчитайки на всичките си звезди, но французите така и не успяха да заличат поне един от двата гола пасив, които допуснаха в първата среща. Вместо това „хлапетата” инкасираха нови две попадения в реванша.

През първата част голове не паднаха, но след почивката в 67-ата минута Антоан Гризман центрира от корнер и мексиканският национал Карслов Вела вкара хубав гол с глава за 1:0. В първата минута от добавеното време на мача Вела оформи и крайното 2:0 след самостоятелен пробив. Така Реал Сосиедад се класира за групите на Шампионската лига, а Олимпик (Лион) ще чака жребия за груповата фаза на Лига Европа.

Реал Сосиедад - Лион 2:0
(резултат от първия мач 2:0)
1:0 Карлос Вела (67), 2:0 Карлос Вела (90+2)

Реал Сосиедад: Браво, Ансотеги, Дани Естрада, Де Ла Бела, Иниго Мартинес, Шаби Прието (79 – Кастро), Зурутуза, Бергара (84 – Елустондо), Вела, Сеферович, Гризман (72 – Гранеро)

Олимпик (Лион): Антони Лопеш, Бедимо, Коне, Мигел Лопес, Умтити, Гуркюф (77- Балули), Грение, Фофана, Гоналон (84 – Фери), Лаказет, Бензиа (46 – Фекир)