ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Селтик навакса два чисти гола пасив срещу казахстанския първенец Шахтьор Караганда и го победи с 3:0 в реванша помежду им от плейофите на Шампионската лига. Шотландският шампион бе загубил с 0:2 в първия мач, но в крайна сметка с общ резултат 3:2 се класира за груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

„Детелините” доминираха тотално пред собствена публика, но трудно намериха пътя към първия гол във вратата на съперника. Това се случи в добавеното време на първата част, когато Крис Комънс получи пас от Георгиос Самарас и с красив фалцов удар от около 25 метра вкара за 1:0.

Почти веднага след почивката в 48-ата минута Лустиг намери перфектно Георгиос Самарас, който сам срещу вратаря покачи на 2:0 и заличи аванса на гостите от първия мач в Казахстан. Точно когато всички си мислеха, че мачът ще има продължения, Джеймс Форест вкара решителното трето попадение. Стоукс направи феноменален пробив в наказателното поле и премина с лекота през трима противникови браители, след което подаде топката към точката за изпълнение на дузпата, а Форест със силен удар я насочи безмилосно към вратата на противника за крайното 3:0 и класира Селтик в групите на Шампионската лига.

Шотландският шампион ще чака жребия за групите в най-престижния европейски клубен турнир, докато Шахтьор Караганда ще се задоволи с участие в груповата фаза на Лига Европа.

Селтик - Шахтьор Караганда 3:0
(резултат от първия мач 0:2)
1:0 Крис Комънс (45+1), 2:0 Георгиос Самарас (48), 3:0 Джеймс Форест (90+2)

Селтик: Форрстър, Малгрю, Лустиг, Амброуз, Матюз, Браун, Ледли, Комънс (79 – Буригтер), Форест (90+4 – Ван Дайк), Самарас, Стоукс

Шахтьор Караганда: Мокин, Симчевич, Пориваев, Василйевич, Малий, Джиджич, Газарян, Вициус, Каняс, Хижниченко, Финонченко (83 – Зенкович)