ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Италианският гранд Милан победи у дома холандския вицешампион ПСВ Айндховен с 3:0 в реванш от плейофите на Шампионската лига и с общ резултат 4:1 се класира за груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир. Първата среща между двата тима бе завършила 1:1 в Айндховен.

Срещата на „Джузепе Меаца” започна страхотно за „росонерите”, които поведоха още в 9-ата минута, когато Рикардо Монтоливо намери перфектно ганайския национали Кевин-Принс Боатенг, който се разписа за 1:0. След попадението домакините се дръпнаха в отбрана и „филипсите” на свой ред получиха своя шанс да отвърнат на удара. Гостите обаче така и не успяха да изравнят до края на първата част. В 32-ата минута Стефан Ел Шаарави отправи страховит удар с левия крак, който срещна напречната греда, а след това топката тупна на голлинията и отказа да влезе във вратата на Зут.

След почивката сценарият от първото полувреме се повтори и в самото начало Милан отново стигна до гол, след като в 55-ата минута Филип Мексес асистира на Марио Балотели за 2:0. „Филипсите” пак натиснаха и владееха повече топката, но отново не намериха пътя към вратата на Абиати. В 78-ата минута всичко за тях свърши, след като Андреа Поли подаде към Кевин-Принс Боатенг и ганаецът вкара втория си гол в мача за класическото 3:0. До края мачът просто се доиграваше и не се случи нищо запомнящо се.

Така Милан си осигури участие в групите на Шампионската лига. За ПСВ Айндховен остава утехата да продължи с изявите си на Стария континент, но в груповата фаза на второстепенния турнир Лига Европа, където приходите са доста по-малко.

Милан - ПСВ Айндховен 3:0
(резултат от първия мач 1:1)
1:0 Кевин-Принс Боатенг (9), 2:0 Марио Балотели (55), 3:0 Кевин-Принс Боатенг (77)

Милан: Абиати, Сапата, Мексес, Абате, Де Шилио, Де Йонг, Монтоливо, Мунтари (82 - Ночерино), Боатенг (96 - Робиньо), Ел Шаарави (74 - Поли), Балотели

ПСВ Айндховен: Зут, Рекик, Брума, Бренет, Вилемс, Схаарс, Вайналдум, Махер (69 - Тойвонен), Жи-Сунг Парк (61 - Йозефзоон), Дипей (74 - Локадия), Матавш