Шалке се класира драматично за груповата фаза на Шампионската лига. “Кралскосините” победиха коравия ПАОК с 3:2 като гости в реванша от плейофите и след 1:1 у дома продължават напред.

Гостите още от първия съдийски сигнал на "Тумба" дадоха да се разбере, че са дошли с мисълта само за победа. Още в 3-ата минута Адам Салай овладя пас в пеналта и веднага стреля, но покрай вратата. Секунди по-късно Кристиан Фукс центрира от фаул и качи топката на главата на Джърмейн Джоунс. Вратарят на домакините Хакобо с огромна мъка изби удара.

После играта се изнерви и зачестиха твърдите влизания. В 33-ата минута Джеферсон Фарфан проби по дясното крило и се опита с пета да изведе свой съотборник, защитник на ПАОК изчисти. После Мирослав Стох опита силен шут от 25 метра, с който затрудни Тимо Хилдебранд. В 41-ата минута Фарфан отново притесни Хакобо. Секунди по-късно Ацуто Учида пое дълъг пас в половината на домакините и изведе отлично Салай в чиста позиция. Унгарският нападател прониза отличния до момента Хакобо – 0:1! Футболистите на ПАОК видяха, че няма какво да губят и веднага след паузата се хвърлиха в атаки. В 53-ата минута Лукас Перес намери свободно пространство пред себе си и центрира към Стефанос Атанасиадис в наказателното поле. Той с едно докосване изпрати топката в близкия ъгъл на вратата и изравни – 1:1.

Гостите останаха с 10 души в 64-ата минута, когато Джоунс спъна отзан Салпингидис и получи втори жълт картон. Въпреки това Шалке отново поведе с гол на Юлиан Дракслер само 3 минути по-късно. Току-що влезлият Максимилиан Мейер изведе младока сам срещу вратаря на ПАОК и той без проблеми вкара за 1:2. Домакините не се отказаха и в 79-ата минута Стош центрира в пеналта, а там Константинос Кацуранис, който беше с гръб към вратата, с глава изравни – 2:2. В заключителните секунди на двубоя Салай се възползва от грешка на оголилите се в защита домакини и донесе победата на Шалке с 3:2.

ПАОК – Шалке 04 2:3
0:1 Салай (43), 1:1 Атанасиадис (53), 1:2 Дракслер (67), 2:2 Кацуранис (79), 2:3 Салай (90)

(в първия мач 1:1)

ПАОК: 1.Санс Овехеро Хакобо, 2.Йоанис Скондрас, 15.Мигел Витор, 6.Александрос Циолис, 11.Мирослав Стох, 26.Ергис Каце, 28.Константинос Кацуранис, 70.Стелиос Кициу, 10.Лукас Перес (80 – 7. Йоргос Георгиадис), 14.Димитриос Салпингидис (74 – 99. Секу Олисе), 33.Стефанос Атанасиадис (74 – 61. Томаш Нецид)

Шалке: 34.Тимо Хилдебранд, 4.Бенедикт Хьоведес, 5.Фелипе Сантана, 22.Ацуто Учида, 23.Кристиан Фукс, 10.Юлиан Дракслер, 11.Кристиан Клеменс (61 – 7.Максимилиан Майер, 70 – 33. Роман Нойщедтер ), 12.Марко Хьогер, 13.Джермейн Джоунс, 17.Джеферсон Фарфан, 28.Адам Салай
Съдия: Бьорн Кайперс (Холандия)