Арсенал победи за втори път Фенербахче в плейофите на Шампионската лига. Този път "топчиите" биха с 2:0  дома, след като преди седмица триумфираха с 3:0 в Истанбул.

Домакините рано-рано наложиха превес и пред вратата на Демирел стана горещо. Положения пропуснаха Жиру, Касорла и Начо Монреал. Стигна се до 24-ата минута, когато “топчиите” поведоха. Жиру изведе перфектно в наказателното поле Тио Уолкът. Дребосъкът нахлу мощно и успя да чукне топката към Арън Рамзи, който от 8 метра нямаше как да сбърка и опъна мрежата за 1:0. Надмощието на Арсенал продължи и след гола. В 38-ата минута много активният Касорла центрира в пеналта, където Рамзи опита изстрел към вратата, но лек и Демирел без проблем спаси.

Всичко за гостите свърши в 72-ата минута. Резервата Гибс получи пас от Дженкинсън в пеналта и пусна назад към Рамзи. Шутът на халфа беше неспасяем за Демирел – 2:0.

Арсенал – Фенербахче 2:0
1:0 Арън Рамзи (25), 2:0 Арън Рамзи (72)

(в първия мач 3:0)

Арсенал: 1.Войчех Щчесни, 2.Бакари Саня, 4.Пер Мертезакер, 17.Начо Монреал, 25.Карл Дженкинсън, 10.Джек Уилшър, 14.Тио Уолкът (75 – 31.Мияити), 16.Арън Рамзи, 19.Санти Касорла, 9.Лукас Подолски (49 – 22. Киърън Гибс), 12.Оливие Жиру (60 – 22. Яя Санаго)

Фенербахче: 1.Волкан Демирел, 2.Егимен Коркмаз, 22.Бруно Алвеш, 77.Гьокхан Генюл,14.Раул Мейрелеш, 16.Кристиан Барони (67 – 9.Пиер Уебо), 21.Селчук Шахин, 88.Джанер Еркин, 7.Муса Соу (83 - 38. Мехмет Топуз), 11.Дирк Кайт (67 – 26. Алпер Потук), 29.Емануел Еменике

Съдия: Карлос Веласко Карбальо (Испания)