Двукратният полуфиналист на Ю Ес Оупън Давид Ферер не загуби дори сет в срещу тазгодишния шампион при юношите на „Аустрелиън Оупън“ Ник Киргьос. Испанецът победи австралиеца със 7-5, 6-3, 6-2. В следващата фаза на турнира Ферер ще се изправи срещу своя сънародник Роберто Баутиста Агут, който се наложи с категоричното 6-3, 6-2, 6-2 над Томаш Белучи.

След отпадането на Кей Нишикори на старта има още една изненада. Ернест Гулбис приключи участието си още в първи кръг след загуба с 6-3, 3-6, 6-1, 6-7(4), 4-6 от Андреас Хайдер-Маурер в петсетов трилър, продължил 3 часа и 36 минути. Следващият съперник на намиращия се под №88 в световната ранглиста австриец ще бъде Михаил Кукушкин.

Ришар Гаске и Янко Типсаревич също продължават напред. Французинът отстрани представителя на домакините Майкъл Ръсел след успех с 6-3, 6-4, 6-2, а Пабло Куевас се отказа поради контузия при резултат 6-3, 6-7(5), 6-3 в полза на сърбина./БЛИЦ