Севиля взе добър аванс пред Шльонск (Вроцлав) в плейофния квалификационен кръг на Лига Европа. Испанският тим спечели с 4:1 след обрат. С два гола за успеха се отличи германският национал Марко Марин, който играе за андалусийците под наем от Челси.

Шльонск откри резултата след четвърт час игра, когато Пайшао беше точен с глава. В 36-ата минута Иван Ракитич изравни резултата. Десет минути след почивката гостите останаха с човек по-малко заради червения картон на Карлос Томе Дуду.

В 67-ата минута Марко Марин обърна резултата в полза на севилци, след като се разписа с удар извън наказателното поле. Пет минути преди края новото попълнение Кевин Гамейро вкара трети гол за испанците, а три минути по-късно Марин вкара второто си попадение. Той беше точен при добавката на удар на Ракитич, отразен от вратаря.

Реваншът между двата тима е след седмица, а Севиля взе добър аванс в борбата за място в груповата фаза на Лига Европа.