Слован (Либерец) е на път да изхвърли италианския Удинезе от евротурнирите. Чешкият тим спечели с 3:1 гостуването си на „зебрите“ в първи мач от плейофния квалификационен кръг на Лига Европа.

Въпреки успеха на Слован (Либерец) домакините бяха по-активният тим на терена. Удинезе имаше над два пъти повече удари от съперника, но чехите бяха много по-ефективни. Всеки втори техен удар се озоваваше във вратата на Иван Келава.

Серхий Рибалка откри резултата за гостите след четвърт час игра, а Габриел Силва изравни в 35-ата. Джон Делардж отново даде аванс на Слован (Либерец) в началото на второто полувреме, а седем минути преди края Ондрей Куснир вкара трети гол за гостите.

Реваншът в Чехия е след седмица, а Удинезе ще трябва да наваксва изоставане от два гола на чуждия терен.