Риека постигна престижна победа над Щутгарт с 2:1 в първи мач от плейофите на Лига Европа.  Бившият тим на Георги Иванов – Гонзо, превъзхождаше екзекутора на нашия “Ботев” (Пд) и заслугено се поздрави с успеха. И трите гола паднаха в последния четвърт час на срещата. Леон Бенко откри за домакините в 74-ата минута, а Зоран Кавържич наказа за втори път вратаря Свен Улрих. Риека обаче не успя да задържи комфортната преднина, защото Ведад Ибишевич намали още в ответната атака.

Фиорентина удари Грасхопърс с 2:1 като гост. Колумбиецът Гуадрадо откри за "ла виола" в 13-ата минута, а новото попълнение Марио Гомес покачи секунди след почивката. Французинът Анатол Нгамукол направи поражението на "скакалците" по-почетно в 64-ата минута.

Рапид (Виена) се измъчи доста, но все пак бие грузинската сензация Дила Гори с 1:0. Единственото попадение бе дело на Луис Хауб в 42-ата минута.