Норвежкият Тромсьо победи Бешикташ с 2:1 в първи мач от плейофите на Лига Европа. Срещата започна отлично за гостите, които поведоха с гол на португалеца Уго Алмейда в 9-ата минута. После обаче домакините се хвърлиха в атаки и обърнаха резултата в своя полза. Герои пред препълнените трибуни на “Алфхейм” станаха Бендиксен (49) и уелсецът Причард (68).

Суонзи размаза румънския Петролул с 5:1 и си осигури участие в груповата фаза. Уейн Раутлидж даде старт на головата фиеста в 14-ата минута след асистенция на новото попълнение Шелви. Испанската звезда Мичу покачи в 22-ата, а Раутлидж направи преднината на “лебедите” класическа малко по-късно. Превъзходството на Суонзи беше пълно и след почивката. Голмайсторът на миналата кампания в холандската Ередивизие – Вилфред Бони, се разписа за 4:0 в 58-ата минута след пас на Мику. Посуело прониза вратата на бразилеца Пеканя в 70-ата минута за 5:0. До края остана време само за почетно попадение за Петролул, което беше дело на Грозав (87).