Датският Есберг сътвори една от сензациите на плейофите в Лига Европа. “Синьо-белите” удариха френския Сент Етиен с 4:3 в истинска драма. Табану откри за гостите в 22-ата минута, а П. Анкерсен изравни (26) скоро след това. Амума в 42-ата минута се разписа за 1:2, но холандецът Ван Бурен направи 2:2 в 64-ата. Перен за трети път изведе гостите напред в 70-ата минута, но това изобщо не притесни домакините. С две бързи атаки Андреасен (75) и отново Анкерсен (80) докараха нещата до фантастичното 4:3 за Есберг.

Днепър взе комфортна преднина срещу естонския Номе Калу – 3:1, при визитата си.
Селезньов (23-д), Жулиано (36) и Зозуля (53) бяха точни за гостите, а Тоомет (54) вкара за домакините.

Екзекуторът на Металург (Донецк) – Кукеши, този път си намери майстора. Храбрият албански тим, елиминирал в предишния кръг тима на Велизар Димитров, падна у дома от Трабзонспор. Миержевски (31-д) и Пауло Енрике (68) бяха точни за турския тим.