Израелският Макаби (Хайфа) продължава победния си поход в Лига Европа. “Зелените” биха румънския Астра с 2:0 в първия мач от плейофите на турнира. Райо в 30-ата минута и Тургеман в 61-ата вкараха головете, като първият даже профука и дузпа малко преди почивката.

Стандарт (Лиеж) би също с 2:0, но като гост, беларуския Минск. Разписаха се Батшуай (56) и Бюло (83). Домакините играха от 36-ата минута с човек по-малко след изгонването на Сверчинский.

Гръцкият Атромитос не можа да се противопостави на доста по-класния АЗ Алкмаар и падна с 1:3 у дома. Гудмундсон откри за гостите в 51-ата минута, а Йохансон покачи четвърт час преди края. Пападопулос (76) намали от дузпа, преди Гудмундсон в 4-ата минута на добавеното време да фиксира крайното 1:3.