Рубин (Казан) измъкна важен успех на терена на норвежкия Молде с 2:0 в първия мач от плейофите на Лига Европа. Първото попадения падна още в 21-ата минута и беше дело на Хосе Саломон Рондон. Венецуелецът получи отличен пас от Торбински, излезе сам срещу вратаря Ериан Нюланд и финтира технично, а после прати топката в празната врата за 0:1. Рондон фиксира и крайния резултат в последната минута на мача, с което на практика осигури на Рубин участие в груповата фаза на Лига Европа.

Санкт Гален и Спартак (Москва) завършиха 1:1 в скучен сблъсък от турнира. Арменският национал Юра Мовсисян откри за гостите в 37-ата минута с красив гол след пас на Тино Коста. “Светците” успяха да изравнят малко след почивката. Марио Мутш центрира от фланга, а оставеният непокрит в пеналта на гостите Марко Матис с глава засече топката и направи безпомощен стража Песяков за 1:1.