Айнтрахт си осигури на практика участието в груповата фаза на Лига Европа. Тимът от Франкфурт победи азербайджанския Карабах с 2:0 като гост в първия мач от плейофите на турнира и се чувства спокоен преди реванша. Айнтрахт беше очевидно по-класният тим на стадион “Тофик Бахрамов” в Баку. Двата гола за победителите бяха дело на Александер Майер в 4-ата и в 75-ата минута.

Чешкият Яблонец по всичко изглежда ще напусне Лига Европа. Тимът на Роман Скухрави падна у дома от испанския Бетис с 1:2, което до голяма степен обезмисля реванша в Севиля. Хорхе Молина откри за гостите в 21-ата минута, а Ян Копиц изравни секунди преди почивката. Фатална за Яблонец се оказа 86-ата минута, когато Седрик Мабвати донесе победата на Бетис с 2:1.