Локомотив Мездра победи Спартак Плевен с 2:1 в мач от първия кръг на Северозападната „В“ група. Двубоят трябваше да се играе в неделя, но бе отложен, тъй като гостите от Плевен все още не бяха оформили документите си по участието в групата. Двубоят между двата тима през пролетта бе изключително скандален, като тогава се водеше битка за влизане в „Б“ група. В крайна сметка на Локомотив Мездра бяха отнети точки и в по-горната дивизия се озова Академик Свищов.

Любомир Тодоров изведе плевенчани напред в резултата в 62-ата минута след отлично изпълнен пряк свободен удар. В 68-ата минута Мариян Симеонов от Спартак бе изгонен след втори жълт картон. В 81-ата минута Александър Миков изравни, а в 84-ата минута голмайсторът Иван Редовски донесе успеха./БЛИЦ