Зенит си осигури предсрочно класирането в груповата фаза на Шампионската лига. Руският гранд разби Пасош Ферейра с 4:1 като гост в първия мач от плейофите за турнира и вече диша спокойно преди реванша в Санкт Петербург. Тимът на Лучано Спалети тотално доминираше в Порто и можеше да запише и по-голям успех.

В 27-ата минута португалецът Дани проби по лявото крило и стигна почти до ъгловото флагче. Оттам техничарят центрира и качи топката точно на крака на Роман Широков, който нямаше как да сбърка от няколко метра – 0:1. В 39-ата минута при поредната си контраатака гостите можеха да стигнат до втори гол, но Кержаков, който изскочи в удобна позиция, стреля леко в ръцете на вратаря Матиас Дегра.
Домакините се добраха до изравняване в 58-ата минута, когато след корнер Широков изби лошо. Топката попадна у Андре Леан, който нямаше как да сбърка отблизо за 1:1.

Широков поправи грешката си 120 секунди по-късно. Руският национал хладнокръвно оползотвори асистенцията на Ломбертс – 1:2. В 85-ата минута Кержаков изпълни отлично пряк свободен удар. Топката се отби от гредата и после в гърба на изненадания Дегра и спря в мрежата му – 1:3! Секунди преди последния съдийски сигнал остана време за Широков да оформи своя хеттрик, а с това и крайния резултат – 1:4.

Пасош Ферейра – Зенит 1:4
0:1 Роман Широков (27), 1:1 Андре Леан (58), 1:2 Роман Широков (60), 1:3 Матиас Дегра (85 -автогол), 1:4 Роман Широков (90)

Пасош Ферейра: Матиас Дегра, Нуно Сантос, Рикардо, Ромеу, Андре Леан, Руи Мигел (51 - Витор), Паоло Уртадо, Сержио Оливейра, Родриго Антонио, Филипе Анунсясан, Кристиан Иробисо (65 - Карлан)

Зенит: Юрий Лодигин, Николас Ломбертс, Томаш Хубочан, Игор Смолников, Александър Анюков, Мигел Дани (80 - Павел Могилевец), Роман Широков, Константин Зирянов, Аксел Витсел, Владимир Бистров (61 - Андрей Аршавин), Александър Кержаков