ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

ПСВ Айндховен и Милан завършиха 1:1 в едно от дербитата на първите мачове в плейофите на Шампионската лига. По този начин съперниците оставиха отворен спора за реванша в Милано.

Домакините излязоха с много млада титулярна единадесеторка. Само двама футболисти - опорният халф Стийн Шаарс и кореецът Джи Сун Парк бяха над 25 години. Освен тях най-възрастен сред титулярите беше 24-годишният словенски централен нападател Тим Матавс. Домакините почнаха много ентисусиазирано и само до 10-ата минута създадоха три чисти положения за гол пред опитния Абиати. Вместо да вкарат гол обаче, те допуснаха пробив в своята защита, от която в 15-ата минута се възползва Ел Шаарави и простреля Зут за 0:1. Секунди по-късно Марио Балотели с фамозно изпълнение можеше да покачи, но шутът му срещна гредата.

След половин час игра Мемфис Депай би опасно, но Абате с вещина спаси.После и домакините треснаха гредата на противноковата врата. Това се случи в 36-ата минута, когато най-скъпото лятно попълнение на ПСВ - Адам Махер (АЗ Алкмаар, 8 млн.евро), използва грешка на Иняцио Абате и стреля силно от 15 метра. Само гредата спаси стража Абате, а после самият той изчисти топката в корнер.

Момчетата на треньора Филип Коку излязоха преобразени след почивката, увеличиха натиска си и резултатът не закъсня. В 60-ата минута Джефри Брума реши да стреля отдалеч и изненада Абиати. Стражът изби лошо и точно на пътя на Тим Матавс. Словенецът с глава прати топката в мрежата за 1:1.

Четвърт час преди края резервата Йозефсон опита коварен шут по тревата. Съли Мунтари обаче самоотвержено се хвърли и изби топката.

ПСВ Айндховен – Милан 1:1
0:1 Стефан ел Шаарави (15), 1:1 Тим Матавс (60)

ПСВ Айндховен: Йерун Зут, Карим Рекик, Джефри Брума, Джетро Вилемс, Джошуа Бренет, Адам Махер, Стейн Шаарс (89 - Оскар Хилемарк), Парк Джи-Сун (68 - Флориан Йозефсон), Тим Матавс (76 - Юрген Локадия), Жоржиньо Вейналдум, Мемфис Депай

Милан: Кристиан Абиати, Филип Мексес, Кристиан Сапата, Иняцио Абате, Сали Мунтари, Кевин-Принс Боатенг (84 - Мбайе Ниянг), Рикардо Монтоливо, Урби Емануелсон, Найджъл де Йонг (78 - Андреа Поли), Марио Балотели, Стефан ел Шаарави