ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Реал Сосиедад изненадващо победи Лион с 2:0 като гост в първи мач от плейофите на Шампионската лига. По този начин баските си осигуриха комфортен аванс преди реванша у дома.

Реал поведе неочаквано в 17-ата минута. Дребничкият, но техничен Карлос Вела проби отляво и центрира остро към непокрития Антоан Гризман. Халфът с невероятно красив ножичен удар опъна мрежата зад гърба на безпомощния Антони Лопес за 0:1. Домакините трудно се отърсиха от шока. В 27-ата минута голмайсторът отново можеше да се окаже в прегръдките на съотборниците си. Гризман преодоля Фофана и стреля от левия ъгъл на наказателното поле. Лопес с мъка изби в корнер.

Още при ответната атака звездата на Лион Йоан Гуркюф от въздуха засече едно центриране. Топката опасно летеше към левия ъгъл на вратата, но Клаудио Браво с отличен рефлекс спаси. Трибуните на иначе негостоприемния “Жерлан” съвсем замлъкнаха веднага след почивката. В 50-ата минута Харис Сеферович с топовен шут буквално препарира неориентирания Антони Лопес – 0:2! Домакините изпаднаха в още по-голяма тактическа безпомощност и записаха на актива си само една греда в 69-ата минута след удар с глава на Гоналон. Ситуацията за тях се утежни още повече четвърт час преди края, когато останаха с 10 души, след като Бишевац беше изгонен за втори жълт картон. Защитникът спъна отзад неудържимия и много енергичен Вела и веднага сръбският съдия Мажич му посочи пътя към съблекалните. В края гостите можеха да вкарат за трети път след поредната фиеста на Вела, но защитник изчисти почти от голлинията.

Лион – Реал Сосиедад 0:2
0:1 Антоан Гризман (17), 0:2 Харис Сеферович (50)

Лион: Антони Лопес, Анри Бедимо, Милан Бишевац, Мигел Лопеш, Геида Фофана, Клеман Грение, Йоан Гуркюф, Стид Малбранк (57 – Фарес Балупи), Максим Гоналон, Александър Лаказет, Ясин Бензия (58 – Гаел Данич)

Реал Сосиедад: Клаудио Браво, Карлос Мартинес, Иниго Мартинес, Ласин Кадамуро, Алберто де ла Белия, Маркел Бергара, Антоан Гризман (71-Гонсало Кастро), Хаби Прието, Давид Сурутуса (81 – Рубен Пардо), Харис Сеферович (64 – Естебан Гранеро), Карлос Вела