ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Георги Иванов зае осмото място в света в тласкането на гюле. Сливналията прати уреда на 20,39 метра в най-добрия си опит във финала на дисциплината по време на първенството на планетата в Москва.

Това е най-големият успех на Иванов в спортната му кариера до момента и най-доброто класиране сред представителите ни на форума в руската столица.

Иванов започна финала с 20,29 метра, последва фаул, а в третия си опит тласна на 20,39 м. Така той си осигури място в осмицата, като започна заключителните три опита от седма позиция. Герман Лауро (Аржентина) обаче изпревари сливналията с 1 сантиметър и измести българина с една позиция назад.

Иванов завърши серията си с фаул, 20,19 м. и 20,06 м. в последния опит. По този начин 20,39 метра остана най-силният му опит - един сантиметър под постижението, с което намери място сред финалистите вчера.

Шампион стана германецът Давид Щорл с 21,73 метра. Второто място остана за Райън Уайтинг от САЩ, а трети се нареди Дилан Армстронг от Канада.

Световен рекорд - Ранди Барнс (САЩ) - 23,12 м., 1990 г.