Ивет Лалова се класира за полуфиналите на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Москва. Българката, която остана девета на 100 м, финишира четвърта в седма серия с 22,92 сек (+0,4 м/сек) и не попадна сред първите три, които прfдължават директно напред. Чаровната атлетка обаче стигна полуфиналите с първото най-добро “губещо” време.

Победата в серията извоюва сребърната медалистка на 100 м Мюриел Ахуре ( Кот д’Ивоар) с 22,66 сек. Втора финишира украинката Кристина Стуй с 22,86 сек, а трета се нареди американката Дженеба Тармох с 22,88 сек. Най-добър резултат в сериите постигна трикратната световна шампионка в дисциплината Алисън Филикс (САЩ) с 22,59 сек. Второ време даде европейската шампионка от Хелизнки преди две години Мария Риемиен (Украйна) – 22,63 сек, а третото място с по 22,66 сек поделят Ауре и световната шампионка на 100 и 200 м за девойки от миналата година Антоник Страчан (Бахама).

Полуфиналите са тази вечер в 18:45 часа българско време.