Англия обърна Шотландия от 1:2 до 3:2 в приятелска среща, играна на стадион "Уембли" в Лондон. „Трите лъва” изоставаха на два пъти в резултата, но в крайна сметка успяха да пречупят „гайдарите” и да се поздравят с успеха.

Шотландците изненадващо поведоха с гол на Джеймс Морисън (13), който овладя топката след изпълнение на корнер и стреля силно от дъгата пред наказателното поле, а Джо Харт не се намеси както трябва – 0:1.

Англичаните натиснаха изравниха чрез Тио Уолкът (30), който бе изведен отдясно в наказателното поле и сам завърши атаката с удар с левия крак за 1:1.

В самия край на полувремето Стивън Джерард изведе Уейн Руни в наказателното поле на гостите и нападателят вкара топката в мрежата, но попадението му бе отменено заради много спорна засада.

След почивката Кени Милър (50) отново изведе „гайдарите” напред в резултата, след като овладя топката около дъгата и с плътен изстрел матира Джо Харт за 1:2. Радостта на гостите обаче този път бе по-кратка, тъй като Дани Уелбек (54) изравни с глава за 2:2 след центриране от фаул на Стивън Джерард.

Записалият дебют за „трите лъва” в този мач Рики Ламбърт (70) го ознаменува с победен гол с глава за 3:2, след като бе влязъл в игра само три минути по-рано. В самия край обаче същият този 31-годишен Ламбърт уцели гредата от няколко метра на празна врата, а при добавката би в тялото на Макгрегър.

Англия - Шотландия 3:2

0:1 Джеймс Морисън (12), 1:1 Тио Уолкът (30), 1:2 Кени Милър (50), 2:2 Дани Уелбек (54), 3:2 Рики Ламбърт (70)

Англия: Харт, Уокър, Кейхил, Джагиелка (84 – Джоунс), Бейнсу, Клевърли (67 - Милнър), Джерард (62 - Окслейд-Чембърлейн), Уилшър (46 - Лампард), Уолкът (75 - Заха), Руни (67 - Ламбърт), Уелбек

Шотландия: Макгрегър, Мартин, Ханли, Хътън, Уитакър, Форест (67 Мългрю), Морисън (82 - Роудс), Снодграс (66 - Конуей), Браун, Милър (73 - Грифитс), Малоуни (86 - Нейсмит)