Германия и Парагвай не успяха да се победят и направиха зрелищно равенство 3:3 в контролна среща, играна на "Фриц Валтер Щадион" в Кайзерслаутерн. Капитанът на Бундестима Филип Лам записа 99-а среща за националния тим на родината си, а стражът на гостите Вилар изигра юбилеен 100-ен мач за „гуараните”.

Бундестимът допусна доста грешки в защита в самото начало и „гуараните” взеха два гола аванс, дело на Хосе Нунес (9) и Уилсон Питони (14), асистирал и за първото попадение. Немците отвърнаха с мощен изстрел на Илкай Гюндоган (18) за 1:2 след пас на Йозил, а Томас Мюлер (31) се възползва от подаване на Хумелс и изравни за 2;2. В добавеното време на първата част Роке Санта Крус асистира на Мигел Самудио (45+1), който отново изведе гостите напред в резултата за 2:3.

След почивката домакините демонстрираха колко мощни могат да бъдат в атака, но стигнаха само до изравнително попадение на Ларс Бендер (75) за крайното 3:3. В 78-ата минута германците вкараха още един гол, но той бе отменен заради засада. До края нямаше повече голове и резултатът се запази непроменен.

Германия - Парагвай 3:3
0:1 Нунес (9), 0:2 Питони (14), 1:2 Гюндоган (18), 2:2 Мюлер (31), 2:3 Самудио (45+1), 3:3 Бендер (75)

Германия: Нойер, Хумелс, Шмелцер (81 - Янсен), Лам, Мертезакер (46 - Боатенг), Гюндоган (27 - Л. Бендер), Йозил, Ройс (62 - Подолски), Кедира, Клозе (54 - Гомес), Мюлер (81 - Шюрле)

Парагвай: Вилар (46 - Фернандес), Самудио (54 - Мелгарехо), Агияр, Кандия, Фабро (62 - Рохас), Ортис, Аяла, Питони (62 - Ромеро), Мунес, Санта Крус (82 - Санабрия)