Швейцария победи петкратния световен шампион Бразилия с 1:0 в приятелска среща, играна на стадион "Санкт Якоб Парк" в Базел. Бранителят на Барселона Дани Алвес (48) си вкара фамозен автогол и донесе успеха на „кръстоносците”.

„Кариоките” започнаха по-активни и в началото Хълк пропусна от изгодна позиция. След това Неймар развинти защитата на домакините и подаде към Хълк, чийто удар бе уловен от вратаря Диего Беналио. След това и Оскар стреля неточно.

На отсрещната врата Джеферсон спаси първо страховит удар на Джердан Шакири, а след това и изстрел на Гранит Джака. В 38-ата минута Неймар центрира и Паулиньо стреля с глава, но топката се отби в напречната греда.

Веднага след почивката Дани Алвес (48) си вкара ефектен автогол. Сеферович центрира отдясно към далечната греда, където напълно необезпокояван бранителят на Барселона се опита да избие с глава в ъглов удар, но прати топката точно под гредата за 1:1. Малко след това Джеферсон мошеше да стане за смях, след върнатата към него топка мина между краката му и за малко да влезе във вратата. Стражът обаче притича и я улови.

В 84-ата минута Джердан Шакири стреля силно от пряк свободен удар, но Джеферсон спаси. В добавеното време пък Ернанес стреля неточно и не успя да донесе равенство на „Селесао”.

Швейцария - Бразилия 1:0
1:0 Дани Алвес (48)

Швейцария: Беналио, Лихтщайнер (62 - Ланг), Клозе, Сендерос, Родригес, Джемайли (75 - Швеглер), Бехрами, Шакири (86 - Мехмеди'), Джака, Щокер, Сеферович (75 - Гавранович)

Бразилия: Джеферсон, Марсело (60 - Максуел), Данте, Тиаго Силва, Алвеш (69 - Жеан), Паулиньо, Луис Густаво (60 - Фернандо), Оскар (59 - Ернанес), Неймар, Хълк (62 - Лукас), Фред (56 - Жо)