Основният съперник на България за второто място в Група “B” на световните квалификации от Зона Европа Чехия направи 1:1 при визитата си на Унгария в контрола, играна на стадион „Ференц Пушкаш” в Будапеща.

Чехите започнаха по-активно мача и поведоха с гол на нападателя на Лацио Либор Козак (23), възползвал се от подаване на халфа на Хамбургер Петр Ирачек. До края на полувремето нови голове не паднаха.

След почивката домакините получиха право да изпълнят дузпа и звездата им Балаш Джуджак (57-д.) бе хладнокръвен от бялата точка за 1:1. Нито „маджарите”, нито чехите успяха да се разпишат отново и в крайна сметка резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал.

Унгария – Чехия 1:1
0:1 Либор Козак (23), 1:1 Балаш Джуджак (57-дузпа)