Литекс разгроми Пирин (Гоце Делчев) с 5:1 като гост в мач от 4-ия кръг на “А” група. Ловчанлии буквално си правеха каквото искат срещу слабия съперник и можеха да запишат и по-голям успех. Срещата започна с гол “от съблекалнята” на Симеон Славчев. Младокът овладя топката след центриране от корнер и от няколко метра порази вратата на домакините – 0:1. Само 6 минути по-късно Джордан наказа нова груба грешка на защитата на Пирин. Нападателят засече центриране от лявото крило и буквално добута топката. След половин час игра Борислав Хазуров върна Пирин в мача след асистенция на Мирчев. Секунди преди почивката Александър Цветков простреля Абди Абдиков за 1:3 и окончателно пречупи домакините. В 54-ата минута албанецът Армандо Ваюши се разписа с плътен шут – 1:4. В 78-ата минута юношеският национал Кирил Десподов, който влезе като резерва, с първото си докосване в мача наказа поредната груба грешка в отбраната на домакините.

Според някои наблюдатели случилото се на стадиона в Гоце Делчев определено “понамирисва”. Само преди две седмици българският футболен съюз изпрати официално писмо до Пирин. В него Борислав Михайлов и компания обърнаха внимание на отбора, съветвайки го да не играе симулативно с цел влияние на развитието на резултата от мачовете си. От "Цар Иван Асен II" визираха играта на неврокопчани в мача с "Ботев" (Пловдив), в който допуснаха 7 гола. БФС дори съобщиха, че са уведомили държавните органи с молба Пирин (Гоце Делчев) да бъде поставен на специален мониторинг.

Пирин Гоце Делчев - Литекс 1:5
0:1 Славчев (6), 0:2  Джордан (12), 1:2 Хазуров (31), 1:3 Цветков (43), 1:4 Ваюши (54), 1:5 Десподов (78)

Пирин (ГД): Абдиков, Димитър Пиргов, Любомир Гуцев, Атанас Фиданин, Борислав Хазуров, Веселин Марчев, Любомир Витанов, Румен Лапантов (56 - Алба), Панайотов (75 - Мартин Газиев), Николов, Марио Близнаков (63 - Драги Коцев)
Резерви: Янев, Лазаров, Киров, Петров
Старши треньор: Тенчо Тенев

Литекс: Илко Пиргов, Страхил Попов, Васил Божиков, Николай Бодуров, Антон Недялков, Симеон Славчев, Юрген Джазула (70 - Петър Златинов), Джемал Берберович (58 - Стинислав Генчев ), Александър Цветков, Вилмар Джордан, Армандо Ваюши (74 - Кирил Десподов)
Резерви: Евгени Александров, Кирил Динчев, Илия Миланов, Мирослав Манолов
Старши треньор: Златомир Загорчич

Стадион: "Градски"
Главен съдия: Димитър Андреев
Жълти картони: Панайотов (Пирин); Бодуров (Литекс)