Жилина отпадна от Лига Европа. Словаците и хърватският Риека завършиха 1:1 в мач-реванш от третия квалификационен кръг. Това се оказа фатално за домакините, които бяха загубили в първата среща с 1:2. Никола Покривац откри за гостите в 50-ата минута, а Михалик успя да изравни чак в 89-ата. Риека доигра срещата с 10 души, след като Кнежевич получи втори жълт картон.

Грузинският Дила Гори сезнационно изхвърли хърватския гранд Хайдук (Сплит) след две победи с по 1:0. На реванша домакините биха след гол на Григо Долидзе в 83-ата минута.

Рубин (Казан) нямаше никакви проблеми срещу скромния Рандерс (Дания). Руският тим би с 2:0 у дома след попадения на Сезар Навас (18 и Роман Еременко (86). Рубин взе и първата среща с 2:1.

Румънският Астра отстрани словашкия Тренчин след 2:2 в реванша и 3:1 като гост. И четирите гола в Букурещ паднаха в последните 7 минути. Първо нигериецът Фреди Ади откри за гостите в 83-ата, а македонецът Мирко Ивановски изравни малко по-късно. Холандецът Джино ван Кесел (88) отново изведе Тренчин напред в резултата, преди замбийската звезда на домакините Флаво Тембо да фиксира крайното 2:2.