Вицешампионът на Русия Зенит (Санкт Петербург) срази у дома сребърния медалист от първенството на Дания Нордселанд с 5:0 в реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига и го елиминира с общ резултат 6:0.

Руският гранд имаше пълно превъзходство на свой терен и бе въпрос на време да поведе в резултата. Това се случи след гол на Роман Широков (26), възползвал се от асистенция на бразилския национал Хълк и вкарал за 1:0.

След почивката Зенит довърши Нордселанд с нови три попадения. Първо Хълк (50) получи извеждащ пас от Широков за 2:0, а след това сам асистира на португалския национал Дани (62) за 3:0. Дошлият от Арсенал Андрей Аршавин (68) вкара за 4:0 след пас на Зирянов и после асистира на Роман Широков за крайното 5:0.

В 72-ата минута Зенит остана с човек по-малко на терена, след като червен картон получи португалецът Нето. В крайна сметка руският тим се класира за плейофната фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

Жребият за плейофите в Шампионската лига е в петък (9 август), а мачовете са на 20/21 и 27/28 август.