Черноморец (Одеса) победи Цървена звезда с 3:1 в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Украинският тим поведе набързо с 2:0 след голове на испанеца Сито Риера (32) и котиоваерцът Джа Джедже (38). Сърбите върнаха един гол чрез Вукан Савичевич в 55-ата минута, но Алексей Антонов в 78-ата от дузпа фиксира крайното 3:1.

В друг мач от днес румънският Петролул измъкна 1:1 вкъщи от Витес. Холандците поведоха с гол на Джонатан Рейс от дузпа в 52-ата минута, преди резервата Ван дер Штруйк да си вкара автогол в 84-ата и да изравни резултата.

Латвийският Вентспилс завърши изненадващо 0:0 срещу Макаби (Хайфа). Литовският Жалгирис пък би полския Лех (Познан) с 1:0. Единственото попадение беше дело на Мантас Куклус в 44-ата минута.