Молде и Легия (Варшава) не успяха да се победят, завършвайки 1:1 в първи мач помежду си от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Норвежкият шампион поведе през първото полувреме с гол на нигерийския нападател Даниел Чима Чукву (29). Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер обаче не успяха да удържат крехката си преднина.

Полският първенец изравни чрез грузинския нападател Владимер Двалишвили (68), който се възползва от пас на бранителя Томаш Бржиски, за да оформи крайното 1:1. В 74-ата минута Гулбрансен получи втори жълт и съответно червен картон, за да доиграят домакините мача в намален състав.

Реваншът в полската столица е на 7 август (сряда) от 21:45 часа българско време. Легия има леко предимство заради отбелязани си гол на чужд терен.