ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!
Лудогорец победи шампиона на Сърбия с 2:1 в мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Домакините успяха да стигнат до успеха с голове на Марселиньо и Михаил Александров, а за гостите се разписа Маркович. Белградският тим завърши мача с 10 души, след като Йолич отиде по-рано под душовете за два жълти картона. Иван Иванов пък игра цял мач за “гробарите” и получи жълт картон.

Срещата започна с натиск на Лудогорец. Играчите на Стойчо Стоев взеха инициативата и притиснаха именития си съперник. Още в 4-ата минута Иван Стоянов стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят на Партизан успя да улови.

Домакините продължиха да действат по-aктивно, а с играта си се отличиха Иван Стоянов и Марселиньо, които опитваха да застрашат сърбите по всякакъв начин. В една ситуация пък Иван Иванов се намеси решително и спаси сигурно попадение.

Чак в средата на тази първа част гостите имаха възможност да застрашат вратата на Владислав Стоянов, но гол не падна.

Играта постепенно се успокои, а двата тима се изнервиха и на два пъти се сдърпаха. Дани Абало пък имаше претенции за дузпа, след като падна в наказателното поле, но съдията правилно прецени да не отсъжда такава.

В края на това първо полувреме гръцкият рефер Михаил Кукулакис раздаде набързо 3 жълти картона, с което показа на играчите, че няма да търпи груби прояви.

Второто полувреме започна с два бързи гола. В 49-ата минута гостите от Сърбия ликуваха. Марселиньо не успя да изрита топката и тя попадна в Маркович, който лесно успя да пусне топката покрай Стоянов за 0:1.

Лудогорец обаче реагира светкавично. Само 4 минути по-късно резултата бе изравнен. Иван Стоянов намери грешника Марселиньо, който с хубав удар с левия крак по земята направи безпомощен Лукач – 1:1.

Шампионите на България продължиха да нападат, а Безяк отново се отличи с пропуск.

Нищо обаче не успя да спаси Партизан в 67-ата минута, когато Михаил Александров се възползва от чудесен пас на Кишада, прехвърли вратаря и довкара топката за 2:1.

Гостите от Сърбия не натиснаха, въпреки че вече губеха в резултата. Явно разчитайки на минимална загуба и отбелязан гол на чужд терен, което би било сравнително добре за тях.

Лудогорец продължи да напада усилено, а гръцкия рефер Кукулакис набързо раздаде още няколко жълти картона, един от които за Иван Иванов.

В края на срещата логичното се случи и след редицата жълти картони дойде време и за червен. Той бе за Милош Йолич, който влезе грубо в краката на Иван Стоянов. Минута по-късно Фабио Ешпиньо бе длъжен да направи 3:1, но стражът на гостите се намеси решително и изби топката в корнер.

Лудогорец - Партизан 2:1

0:1 Саша Маркович (49), 1:1 Марселиньо (54), 2:1 Михаил Александров (68)

Срещата по минути -
ТУК

ludogorec.JPGЛудогорец: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 5.Александър Барт, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 18.Светослав Дяков, 23.Христо Златински, 17.Дани Абало (58- 7. Михаил Александров), 84.Марселиньо (90- 10. Ернандес), 73.Иван Стоянов, 9.Роман Безяк (82- 8. Фабио Ешпиньо)
Резерви: 91. Иван Чворович, 4. Теро Мантула, 77. Витиня, 8. Фабио Ешпиньо, 10. Ернандес, 7. Михаил Александров, 11. Жуниор Кишада
Старши треньор: Стойчо Стоев

images.jpgПартизан: 25.Милан Лукач, 26.Никола Гулан, 15.Иван Иванов, 26.Милан Обрадович, 13.Никола Аксентиевич, 21.Филип Маркович, 39.Милош Йолич, 11. Никола Нинкович (65- 99. Джемба Джемба), 22. Саша Илич (82- 9. Коич), 24. Гърбич (59- 29. Малбашич), 44.Марко Шчепович
Резерви: 1. Живкович, 6. Станкович, 18. Ивкович, 99. Джемба Джемба, 29. Малбашич, 7. Лука, 9. Коич