Металист (Харков) взе добър аванс пред ПАОК в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като се наложи с 2:0 в първия мач. Реваншът в Гърция е след седмица.

Металист продължи силното си представяне от украинското първенство, където спечели първите си три мача, и на европейската сцена.

И двата гола за успеха бяха реализирани от украинския национал Марко Девич. Натурализираният сърбин откри резултата три минути преди почивката от дузпа, а след това се разписа и в 72-ата минута.

За 29-годишния нападател това бяха четвърти и пети гол от началото на сезона във всички турнири. Минута преди края резервата Джонатан Кристалдо беше близо до трети гол за Металист, но ударът му се отбир в гредата.