Стяуа е с единия крак крак в груповата фаза на Шампионска лига или Лига Европа. Румънският гранд би Динамо (Тбилиси) с 2:0 като гост в първи мач от третия предварителен кръг на най-комерсиалния турнир.

В герой за гостите се превърна резервата Габриел Янку, който заби двата гола. Фатална за домакините пък се оказа 61-ата минута, когато испанецът Сиско Муньос пропусна дузпа за тях. Само 3 минути по-късно Янку наказа грешка в защитата на Динамо, а в 80-ата фиксира крайното 0:2.

Реваншът е след седмица в Букурещ, а при крайна победа Стяуа си гарантира най-малко място в групите на Лига Европа. Палачът на БАТЕ Борисов – казахстанският Шахтьор Караганди, продължава с наказателната си акция в Европа. Тимът спечели класическа победа над албанския Скендербеу с 3:0 у дома и отива спокоен за реванша в Корча.