Казахстанският шампион Шахтьор (Караганди) се доближи до участие в плейофния кръг от квалификациите на Шампионската лига, след като в първи мач от третия кръг на пресявките записа класически успех с 3:0 над албанския първенец Скендербеу. Реваншът е на 6 август.

Домакините откриха резултата още в 8-ата минута, когато Алдин Джидич се разписа с глава след центриране от корнер. До края на първото полувреме с пропуски се отличиха Никола Василевич, Сергей Хижничеко и Игор Зенкович.

В началото на втората част голови положения за Шахтьор пропиляха Василевич, Финонченко, Хижниченко и Казарян. Бакари Нимага беше близо до гол за Скендербеу, но би встрани от вратата на Мокин.

Резервата Гедиминас Вичюс направи два пропуска, но след това асистира на Роман Муртазаев в 79-ата минута за втория гол на казахстанския шампион. Сергей Хижниченко оформи класическия успех с удар от малък ъгър в последната минута.