Беларуският БАТЕ Борисов сензационно отпадна още в квалификациите на Шампионската лига. В палач на отбора, който елиминира преди години “Левски” и Литекс, се превърна казахстанският Шахтьор (Караганди). Реваншът в миньорския град завърши 1:0, което се оказа достатъчно за домакините да продължат напред. Единственото попадение бе дело на Игор Женкович в 82-ата минута.БАТЕ пропусна дузпа в 68-ата минута, като ударът на Кривец бе спасен от вратаря на казахстанците. Първата среща също завърши 1:0 за Шахтьор.

В следващия кръг Шахтьор ще се изправи срещу победителя от двойката между Шкендербеу и Нефтчи. В своята история казаците досега бяха елиминирали само един отбор в Европа - словенския Копер преди две години. През последните години БАТЕ редовно играеше както в групите на Лига Европа, така и в тези на Шампионската лига.