Стела Енева спечели сребърен медал в тласкането на гюле в категория F58 на Световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Лион. Българката постави нов европейски рекорд от 11,40 метра, с което заслужи сребърното отличие. Тя остана само на 3 сантиметра зад победителката Анхелес Ортис (Мексико), която постигна рекорд на шампионатите.

С бронза се задоволи Насима Саифи (Алжир) с рекорд на Африка от 11,18 метра. Енева спечели два сребърни медала на гюле и диск на Параолимпиадата през 2012 година. Сред успехите на Стела е и златен медал на гюле от Европейското първенство в Холандия с резултат 11,14 метра, като постижението тогава бе нов европейски рекорд.

В бягането на 200 метра в категория Т13 при мъжете Радослав Златанов се класира за полуфиналите с личен резултат от 22,45 секунди. На световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания участват 1253 състезатели от 101 държави.