ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

ЦСКА започна с равенство 0:0 срещу Локомотив Пловдив новия сезон в "А" група. Двубоят се игра пред около 10 хиляди зрители на стадион "Българска армия". Срещата беше първа за новото ръководство на "червените", чийто лица са познатите от предишния си престой в Борисовата градина Александър Томов и Александър Тодоров, които успяха да превземат властта от "Титан". Дебют начело на ЦСКА направи Стойчо Младенов, а двубоят беше първи и за треньора на Локомотив Пловдив Александър Станков.

"Червените" започнаха с шестима дебютанти. В стартовия състав излязоха завърналият се след кратко отсъствие Апостол Попов, Джаксън Менди, Неманя Милисавлевич, Николай Дюлгеров, Емил Гъргоров, Рангел Абушев и Християн Кировски, който влезе през второто полувреме. Този състав на ЦСКА игра за първи път, след като дори не бе участвал и в една контрола от лятната подготовка. Драмата около смяната на собствеността и пълната неяснота дали клубът ще съществува притисна до стената новия треньор Стойчо Младенов, който събра наличните футболисти в последните няколко дни. Част от привлечените направиха едва две-три тренировки преди днес да излязат в официален мач от "А" група.

Стойчо Младенов заложи на Томас Черни на вратата, вдясно в защитата игра Венцислав Василев, в центъра си партнираха Апостол Попов и Джаксън Менди, а отляво - Неманя Милисавлевич. В средата на терена играха Николай Дюлгеров и Ивайло Чочев, по крилата Карачанаков и Абушев. На върха на атаката започна Емил Гъргоров, подпомаган от Марсиньо.

През първото полувреме домакините от ЦСКА имаха предимство, докато Локомотив въпреки че игра с двама нападатели - Камбуров и До Кармо, не създадоха нищо опасно. В 5-ата минута един от дебютантите за "червените" Рангел Абушев пропусна от няколко метра пред вратата, след като овладя топката след рикошет от стената при изпълнен пряк свободен удар от Карачанаков. Именно Карачанаков се понрави с действията си през първата част. Младокът, който пропусна пролетния дял от миналия сезон заради контузия, отправи няколко хубави удара и получи аплодисментите от публиката. В 13-ата минута за първи път крилото опита да затрудни вратаря Господинов, но прати топката в аут. В 26-ата минута след топовен шут на Карачанаков топката се отби в горната греда. Преди това, в 21-ата минута, дойде най-спорното положение за първото полувреме. Гъргоров направи пас с пета в наказателното поле на Локомотив, след което Марсиньо падна след съприкосновение с Валери Георгиев. Домакините от ЦСКА поискаха дузпа заради шпагата на защитника на "смърфовете", но Никола Попов не показа бялата точка. Положението е доста спорно, като дори и при повторенията не се вижда дали Георгиев играе първо с топката или закача краката на Марсиньо.

През първата част Емил Гъргоров се загуби на върха на атаката, припокриваше се с Марсиньо и двамата си пречеха в предни позиции. Чочев и Николай Дюлгеров съще не се представиха на кой знае колко високо ниво в средата на терена. Пролича липсата на класен вътрешен халф, който да разиграва топката и да организира атаките на ЦСКА. В защита "червените" стояха с една идея по-добре. Новото попълнение Менди беше стабилен, както и Милисавлевич, който игра на непривична за него позиция - ляв бранител.

В 48-ата минута съдийската бригада ощети ЦСКА, след като беше спряна атака на Марсиньо с несъществуваща засада. Гъргоров изведе бразилеца зад защитата, но страничният арбитър вдигна флага, с което спря нападението. И в началото на второто полувреме гостите от Пловдив не поглеждаха към вратата на ЦСКА. Александър Станков дори извади Здравко Лазаров и пусна Александър Якимов. В 63-ата минута Стойчо Младенов опита промяна в атака, извади Абушев и пусна друг дебютант - македонеца Християн Кировски. "Червените" продължиха да се затрудняват в организиране на атаките, а и играчите на Локомотив се прибраха в защита. Домакините започнаха да разчитат на балонни центрирания, но Гъргоров и Марсиньо нямаха шанс срещу по-високите противникови защитници. В 77-ата минута Марсиньо стреля от пряк свободен удар, вратарят на Локомотив отклони топката, след което се отби в гредата. В последните няколко минути Стойчо Младенов пусна в игра юношата Григор Долапчиев, който смени Марсиньо. Футболистите и на двата отбора привършиха физическите сили и значително намалиха темпото, като едва разиграваха топката в центъра на терена. В добавеното време на двубоя Карачанаков изригна за пореден път, отправи бомбен шут, но вратарят Господинов отрази.