ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Българският национален отбор по волейбол победи Полша с 3:0 (25:21, 25:21, 25:21) в мач от Група “А” на Световната лига. По този начин играчите на Камило Плачи се доближиха до второто място и участие във финалната фаза в Аржентина. "Дружина полска" загуби шансове да защитава титлата си от турнира в Мар дел Плата.

България спечели първия гейм с 25:21, въпреки че при второто техническо прекъсване изоставаше с 2 точки. Тодор Алексиев реализира 6 точки, а Цветан Соколов добави 5. Съперникът направи 10 грешки, въпреки че Бартош Курек записа актив от 6 точки в първата част.

Тимът на Камило Плачи взе и втория гейм с 25:21. В тази част българите натрупаха добър аванс още преди второто техническо прекъсване, а Цветан Соколов направи 8 точки, докато поляците записаха 7 непредизвикани грешки. Третият гейм също беше спечелен от българите с 25:21. Цветан Соколов и в тази част беше неудържим в атака и на блоката, като се отчете с 8 точки.

България: Георги Братоев – 5 точки, Светослав Гоцев – 4 т., Виктор Йосифов – 8 т., Тодор Скримов, Тодор Алексиев – 11 т., Цветан Соколов – 21 т., Теодор Салпаров – либеро (Добромир Димитров, Валентин Братоев – 6 т.)

Полша: Пьотър Новаковски – 2 т., Бартош Курек – 12 т., Якуб Ярош – 2 т., Михал Ручияк, Лукаш Жигалдо – 2 т., Марчин Маздзонек – 9 т., Павел Заторски – либеро (Гжегош Косок – 2 т., Збигнев Бартман – 7 т., Фабиан Джизга – 1 т., Михал Кубиак – 2 т.)