Пирин (Гоце Делчев) загуби катастрофално от Арис (Солун) с 0:4. По този начин неврокопчани продължават без успех в контролите това лято, като балансът им е 3 равенства и 5 поражения.

Тимът от Гоце Делчев игра много слабо през първата част на проверката в Правец и още до 30-ата минута във вратата на Янев паднаха 2 гола. Те бяха дело на Маниас.

След почивката неврокопчани допуснаха още две попадения. В 54-ата минута Агелудис направи резултата класически. Малко преди края на мача Стаболзиев с мощен удар от 25 метра не остави шанс на Янев, оформяйки крайното 4:0 за Арис.

За момента Пирин (ГД) не предвижда друга контрола. Първият мач на тима от новото първенство е срещу Локомотив (София). Двубоят в Гоце Делчев е на 20 юли (събота) от 18:30 часа.

Съставът на Пирин (ГД): Янев, Николов, Гуцев, Фиданин, Лапантов, Витанов, Др. Коцев, Марчев, Лазаров, В. Панайотов, Близнаков (Г. Петров, Ил. Марчев, Щерев, Б. Хазуров, Гаджиев, Киров)