Локомотив (Пловдив) загуби с 0:2 от Монтана в последния мач от турнира „Пири Банско“. По този начин втородивизионният тим спечели купата с актив от 2 победи и 1 равенство (7 точки). "Черно-белите" останаха втори с 4 точки (победа, равенство и загуба). По програма трябваше да се състои още един мач от турнира между македонските Пелистер и Брегалница, но той пропадна, тъй като от щаба на Брегалница отказаха спаринга.

Още в 8-ата минута Локо (Пд) стигна до гол, който обаче бе отменен от съдията заради засада. Дани Кики финтира бранител на Монтана и нанесе силен шут с левия крак. Вратарят Христо Иванов изби, а при добавката Йордан Тодоров засече с крак в мрежата. Минута по-късно Маламов изведе хитро Диего по левия фланг. Бразилецът нахлу в пеналта и от 3 метра вместо да шутира директно, потърси пас надясно, при което футболистите на Монтана изчистиха топката.

В 21-ата минута Монтана изпусна добро положение за откриване на резултата. Благой Накой направи рейд и стреля силно покрай Стоян Колев, но навършилият вчера 32-години Александър Тунчев успя с шпагат да изчисти пред голлинията.

В 32-ата след двойно подаване Аласан Н`Дайе изскочи сам срещу вратаря Христо Иванов, но шутира на педя от страничната греда.

В началото на второто полувреме Камбуров преодоля двама бранители и остана сам срещу Христо Иванов, но шутира в тялото му. Така се стигна до 50-ата минута, когато Монтана откри резултата. Пристигналият в тима младежки национал Ерик Почански бе изведен в удобна позиция срещу Стоян Колев и технично би с десния крак покрай него за 0:1.

Три минути след това Камбуров пропиля отличен шанс за изравняване. Атаката тръгна от Аласан Н`Дайе, който отправи силен удар. Христо Иванов не успя да избие добре, но при добавката Камбуров от непосредствена близост шутира в тялото му.

В 55-ата минута Диего спъна Мирослав Антонов пред наказателното поле. Зад топката застана халфът на втородивизионния тим Йордан Тодоров–Паро, който стреля над стената и опъна мрежата зад Стоян Колев - 0:2.

В 69-ата минута пристигналият вчера в Локо (Пд) испански халф Хосе Вергара центрира от фаул в пеналта, където Н`Дайе се размина с топката на 5 метра пред голлинията.

Минута преди края пробив на Атанас Атанасов завърши с хубаво центриране към Кики, който засече с глава от 10-ина метра, но топката излезе в аут.

ЛОКО (Пд) - МОНТАНА 0:2
0:1 Ерик Почански (50), 0:2 Йордан Тодоров (55)

Съставът на Локо (Пд): Стоян Колев, Руслан Куанг (67-Костадин Марков), Александър Тунчев (77-Асен Георгиев), Мартин Кавдански (89-Христо Стамов), Диего Фераресо (80-Атанас Атанасов), Валери Георгиев (57-Хосе Вергара), Аласан Н’Дайе, Йордан Тодоров (66-Запрян Запрянов), Станислав Маламов, Дани Кики, Мартин Камбуров (77-Николай Николов)