Шампионът на Фарьорските острови ЕБ/Стреймур за първи път в историята си елиминира съперник в евротурнирите. Тимът се класира за втория квалификационен кръг след успех с 5:1 над андорския Лузитанос. Първата среща между двата тима беше завършила при резултат 2:2.

Арнбьорн Хансен даде аванс на домакините още в 3-ата минута, а след 35 минути Леви Хансен удвои. Задачата на ЕБ/Стрейбур беше улеснена от червения картон на Мануел Машадо в 55-ата минута, въпреки че гостите върнаха едно попадение чрез Луис дос Рейс 11 минути по-късно.

До края на мача точни за шампиона на Фарьорските острови бяха Гунар Захариансен, Леви Хансен и Лейф Никласен. Във втория кръг ЕБ/Стреймур ще се изправи срещу грузинския първенец Динамо (Тбилиси).