Носителят на Купата на Люксембург Жюнес Еш се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, въпреки че загуби с 1:2 гостуването си на ТПС Турку. Първата среща между двата тима завърши 2:0 за тима от Еш сюр Алзет.

Автогол на Александър Витали даде аванс на ТПС Турку в 38-ата минута, но китайският халф Ванг Чу изравни 10 минути преди края на мача. Попадението на Роопе Риски в 88-ата минута се оказа недостатъчно за финландския тим, за да продължи напред.

За първи път от 50 години Жюнес Еш преодолява кръг в евротурнирите. През сезон 1963/64 люксембургският тим елиминира финландския Хака в първия кръг на КЕШ, но след това отпада от Партизан.

Във втория квалификационен кръг Жюнес Еш ще играе срещу победителя от сблъсъка между уелския Броутън и латвийския Ветспилс. Първата среща между двата тима завърши 1:1.