Анди Мъри ще спори за титлата на “Уимбълдън" срещу Новак Джокович в неделя от 16 часа българско време. Мъри победи в полуфинала поляка Йежи Янович с 6:7, 6:4, 6:4, 6:3 и за седми път в кариерата си ще играе на финал от Големия шлем. Ако успее да триумфира в неделния финал, Мъри ще стане първият британец от 1936 г. насам, вдигал трофея на "Уимбълдън".

Двубоят му с Янович продължи 2 часа и 52 минути и беше прекъснат при 2-1 сета за Мъри, за да бъде спуснат покрива над Централния корт. 26-годишният Мъри бурно протестира срещу това решение на супервайзора, но претенциите му останаха без последствия. В крайна сметка с много концентирана игра той спечели третия сет, а с това и мача. Мъри завърши с 20 аса и допусна само една двойна грешка. Янович, който излезе на корта в ролята на аутсайдер, започна много силно мача, отразявайки и трите точки за пробив в продължилия 49 минути първи сет, а в тайбрека спечели първите 4 точки, а след това й минисета, давайки само 2 на съперника си. Това е втори финал на "Уимъблъдн" в кариерата на Мъри, след 2012 година, когато загуби от Роджър Федерер./БЛИЦ