Берое и Пирин Гоце Делчев завършиха наравно 0:0 в контрола, която се игра в Смолян. Двата отбора изиграха скучно първо полувреме. В 12-ата минута Елиаш центрира в наказателното поле, където двама играчи на Берое се разминаха, топката попадна в Джери Ситое, но той бе блокиран добре. След това Абдиков се намеси добре преди Емил Ангелов да нанесе удап към вратата. Защитникът Иво Иванов засече центриране с глава в 37-ата минута, но Абди Абдиков бе на мястото си и блокира удара.

През второто полувреме и двамата треньори извършиха по няколко смени. В 48-ата минута Давид Каядо подаде с пета към Фарез Брахмиа, който отправи удар, но покрай вратата. В 51-ата минута Фарез Брахмиа центрира добре към Венцислав Христов след бърза атака. Нападателят засече с глава, но топката мина на сантиметри от вратата. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага за засада. В 60-ата минута Петър Лазаров получи добър пас от дълбочина, напредна и стреля, но прекалено слабо. Най-сериозната опасност беше в 63-ата минута, когато Игнат Дишлиев прати отличен извеждащ пас през почти целия терен за Давид Каядо, който се озова очи в очи с Абдиков и пробва да го прехвърли, но с това прехвърли и вратата. Пет минути преди края на двубоя вратарят на Берое Иван Караджов отрази удар на Петър Лазаров, който отне топката на Игнат Дишлиев и Георги Динков.

Берое - Пирин (Гоце Делчев) 0:0

Берое (Страра Загора):
73.Иван Караджов, 2.Здравко Илиев (46 – 17.Пламен Крумов), 5.Борислав Стойчев (46 – 14. Игнат Дишлиев), 6.Иво Иванов (46 – 3.Владимир Зафиров), 28.Веселин Пенев (46 – 15.Георги Динков) – 27.Игор Джоман (46 – 18.Атанас Зехиров), 21.Елиаш (46 – 19.Мартин Райнов) – 77.Педро Еуженио (46 – 29.Фарез Брахмиа), 70.Джери Ситое (46 – 71.Амир Саюд), 11.Дончо Атанасов (46 – 88.Давид Каядо) – 80.Емил Ангелов (46 – 10.Венцислав Христов)

Пирин (Гоце Делчев): 83.Абди Абдиков, 16.Румен Лапантов, 5.Любомир Гуцев (73 – 23.Илиян Марчев), 30.Николай Николов, 22.Антон Киров, 14.Любомир Витанов (70 – 17.Мартин Газиев), 8.Петър Лазаров, 21.Васил Панайотов (87 – 11.Иван Стоянов), 77.Марио Близнаков (60 – 28.Георги Петров), 9.Борислав Хазуров (60 – 20.Драги Коцев), 10.Веселин Марчев (80 – 16.Свилен Щерев)

стадион: “Септември”, Смолян