Италианският тенисист Андреас Сепи за първи път в кариерата си се класира за четвъртия кръг на „Уимбълдън“, след като се наложи над японеца Кей Нишикора с 3:6, 6:2, 6:7, 6:1, 6:4.

Нишикори направи пробив още в първия гейм на мача, а след това направи още един за 3:5, което му позволи да спечели първия сет. Сепи отговори във втората част, когато изравни резултата в мача след два поредни пробива.

Двамата си размениха по един след това. Нишикори поведе, след като спечели третата част с тайбрек, но италианецът направи поредни пробиви в четвъртия и отново изравни резултата.

Решителният пети сет беше решен от един пробив, който Андреас Сепи осъществи при 3:3. В следващия кръг италианецът ще играе срещу победителя от мача между Хуан Мартин дел Потро и Грега Жемля.