ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 Пирин (Гоце Делчев) в контролна среща, състояла се в Разлог. Пристигналият на проби при "смърфовете" бразилец Габриел До Кармо изригна с 2 гола за успеха, а другото попадение за селекцията на Александър Станков вкара Здравко Лазаров. За неврокопчани точен беше бившият играч на Локо (Пд) Любомир Витанов.

Дебют с екипа на "черно-белите" в днешната среща записа и сръбският защитник Славко Чулибрик. Привлеченият от "Ботев" (Враца) Руслан Куанг пък пропусна срещата, тъй като се контузи на сутрешната тренировка.

Силен мач с екипа на Локо записа игралият за последно в гръцкия Астерас Триполис - Габриел До Кармо, който след днешните 2 гола най-вероятно ще си заслужи договор с клуба.

Завърналият се в тима ветеран Здравко Лазаров откри резултата за "смърфовете" още в 3-ата минута, когато се разписа след асистенция на Мартин Камбуров. Само 2 минути след това Пирин (ГД) изравни чрез Любомир Витанов. Бившият играч на Локо (Пд) се разписа от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Йордан Господинов срещу Веселин Марчев.

В 16-ата избраниците на Сашо Станков отново излязоха напред в резултата. Точен за "смърфовете" този път бе Габриел До Кармо. Таранът овладя подаване в наказателното поле на съперника, преодоля защитник и с прецизен изстрел не остави шанс на Абди Абдиков - 2:1.

В края на полувремето До Кармо вкара за втори път. Нападателят бе изведен на стрелкова позиция от Камбуров и не сгреши за 3:1.

След почивката двата тима намалиха оборотите, с оглед показаната игра през първата част. Головите положения пред двете врати липсваха и логично не падна ново попадение.

Така Локо (Пд) успя да запише първа победа в контролите през лятото. Преди дни "смърфовете" правиха 0:0 с македонския Хоризонт (Турново).

В същото време при "черно-белите" пристигна още един бразилец на проби - Бруно Леонардо Формигони. Той е дефанзивен халф, роден 1990 година. Формигони обаче не взе участие в днешния мач, тъй като пристигна при "смърфовете" в Банско преди няколко часа. Бразилецът изгледа контролата в компанията на боса Коко Динев и мениджърити си.

Формигони е юноша на Сао Паоло, където е играл от 2008 до 2012 година. В този период записва има 1 мач за бразилския гранд и е бил преотстъпван в няколко отбора - японският Серезо (Осака) и бразилските Паулиста и Фигерензе. От 2012-а е играч на Гуарантингуета.

ЛОКО (Пд) - ПИРИН (ГД) 3:1
1:0 Здравко Лазаров (3), 1:1 Любомир Витанов (5-дузпа), 2:1 Габриел До Кармо (16), 3:1 Габриел До Кармо (45)

Локо (Пд): Йордан Господинов (46-Стоян Колев), Йордан Тодоров (55-Христо Стамов), Асен Георгиев (60-Александър Тунчев), Мартин Кавдански, Перица Иветич (46-Запрян Запрянов), Валери Георгиев, Аласан Н’Дайе (46-Даниел Георгиев), Рангел Абушев (62-Николай Николов), Здравко Лазаров (46-Дани Кики), Мартин Камбуров (46-Георги Стефанов), Габриел до Кармо (62-Тодор Тимонов).

Пирин (ГД): Абди Абдиков, Румен Лапантов, Димитър Пиргов, Любомир Гуцев, Киров, Любомир Витанов, Николов, Васил Панайтов, Веселин Марчев, Марио Близнаков (Ил. Марчев, Юсев, Петров, Шерев, Каратанчев, Борислав Хазуров)