Европейският и световен шампион Испания се класира на финала на Купата на Конфедерациите. За това обаче “червените фурии” трябваше да минат през победа над Италия със 7:6 след дузпи.

Редовното време и продълженията завършиха без отбелязан гол. След изиграването на 120 минути играчите на двата отбора изглеждаха изтощени преди изпълнението на дузпите.

Италия имаше три добри положения за гол през първото полувреме, като при едно от тях в 36-ата минута Кристиан Маджо би с глава право в ръцете на Икер Касияс.

Втората част бе по-спокойна и не предложи много положения за гол, като най-чистото от тях беше пропиляно от Жерар Пике, който би над вратата на Буфон.

Първото продължение започна с удар в гредата на Емануеле Джакерини, но в началото на второто и Испания нямаше шанс. След удар на Шави Буфон изби в гредата. В последните минути на продълженията испанците пропуснаха няколко възможности за гол.

При дузпите сбърка единствено италианският защитник Леонардо Бонучи, който би над вратата. След това Хесус Навас не сбърка и прати тима си на финала в Рио де Жанейро в неделя срещу понеделник, където Испания ще се исправи срещу домакина Бразилия.

Испания – Италия 7:6 след дузри
(0:0 в ред. вр. и след прод.)
0:1 Кандрева, 1:1 Шави, 1:2 Акуилани, 2:2 Иниеста, 2:3 Де Роси, 3:3 Пике, 3:4 Джовинко, 4:4 Рамос, 4:5 Пирло, 5:5 Мата, 5:6 Монтоливо, 6:6 Бускетс, Бонучи - пропуска, 7:6 Навас

Испания: Икер Касияс, Серхио Рамос, Жерар Пике, Алваро Арбелоа, Жорди Алба, Серхио Бускетс, Андрес Иниеста, Шави, Педро Родригес (79-Хуан Мата), Давид Силва (53-Хесус Навас), Фернандо Торес (94-Хави Мартинес)

Италия: Джанлуиджи Буфон, Кристиан Маджо, Джорджо Киелини, Андреа Бардзали (46-Рикардо Монтоливо), Леонардо Бонучи, Антонио Кандрева, Клаудио Маркизио (80-Алберто Акуилани), Емануеле Джакерини, Даниеле де Роси, Андреа Пирло, Алберто Джилардино (91-Себастиан Джовинко)