Локомотив (Сф) победи Пирин (Разлог) с 3:0 в третата си контрола от лятната подготовка. В предишните срещи те биха албанския Теута с 2:1 и завършиха 0:0 с "Раковски". "Железничарите" бяха по-добрият отбор на терена в Разлог и можеха да запишат и по-убедителен успех. Първото полувреме завърши без голове. В 38-ата минута новото попълнение Джереми Родригес можеше да открие, но от границата на наказателното поле уцели напречната греда. Столичани все пак поведоха в 67-ата минута, когато Тодор Христов изпълни корнер, а защитникът Марко Ранджелович надскочи всички в пеналта и с глава прати топката в мрежата на Пирин - 1:0.

Секунди по-късно Бранимир Костадинов изскочи сам срещу вратаря Милчев, но изкара топката в аут. В 81-ата минута след самостоятелен пробив Антонио Цанков - Шилето навърза трима от Пирин и опъна мрежата за 2:0. Отново халфът в 83-ата минута фиксира крайното 3:0, засичайки топката от десетина метра. Още при следващата атака резервата Георг Василев проби отляво и центрира добре към тарана Бибишков. Той стреля с глава, вратарят на Пирин изби, Бибишков би втори път, но прати топката в страничната греда. Мачът бе изгледан от президента на Локомотив Николай Гигов и другите членове на клубната управа. Следващата проверка на "червено-черните" е на 29 юни (събота), отново в Банско, от 10:00 часа, срещу Черно море.

Локомотив: Галев, Родригес, Ранджелович, Бранеков, Трифонов, Колев, Том, Маркиньос, Писаров, Ив.Василев, Христов (Кацарев, Г.Василев, Гаджев, Бибишков, Димитров, Костадинов, Махамад, Дюлгеров, Гаров, Цанков)

Пирин: Св.Милчев,Фикийн, Тунтев, Милчев, Руйчев, Демиров, Кондев, Цв. Варсанов,Димитров,Балакчиев, Станоев (Родов, Калоянов, В.Варсанов, Мангурев, Орозов, Бонев, Делянин, Кехайов)