ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

"Левски" направи равенство 1:1 срещу Металург Донецк в контрола, която се игра в Линдабрун. Гари Родригес изведе "сините" напред в резултата в 64-ата минута, а бившият полузащитник на ЦСКА - Грегъри Нелсън, изравни в 86-ата. Това е второ поредно равенство за българския тим след 1:1 с Матерсбург. Следващата контрола на "Левски" е на 29 юни срещу Амкар Перм. Това е последната среща преди мача срещу Иртиш Павлодар на 4 юли от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

"Сините" изиграха силен мач, особено през първото полувреме, когато създадоха няколко опасни положения. Отново над всички беше Гари Родригес, който нямаше проблеми със защитата на украинците. В състава на Металург Донецк бяха Велизар Димитров, Жуниор Мораес, Грегъри Нелсън и Зе Соарес.

Николай Митов заложи на Михаил Иванов на вратата, в защита - Мулдер, Везалов, Станислав Ангелов и Нуно Пинто. В средата играха Стефан Велев и Кевин Бру, по крилата Гари Родригес и Кристовао Рамос, а напред Гаджев и Жоао Силва. По време на игра настъпваше смяна на местата в офанзивната част на "сините".

През първото полувреме "Левски" игра силно, най-вече заради добрите атаки по лявото крило на Гари Родригес. В 14-ата минута холандецът стреля, вратарят на Металург улови, след което изпусна топката, притичалият Рамос игра с нея, но беше съборен в наказателното поле. Съдията не даде дузпа за "сините". Последва нов удар на Родригес извън наказателното поле, но в аут. След 30-ата минута тимът от Донецк поизравни играта, като Данило застраши вратата на Михаил Иванов. В последните минути на първата част Гари Родригес отново демонстрира класа, но след негово центриране Чечер изби в корнер.

На полувремето Николай Митов направи две смени, излязоха вратарят Михаил Иванов и Жоао Силва, а в игра се появиха Пламен Илиев и Базил де Карвальо. В 64-ата минута след отлична контраатака Владимир Гаджев намери Гари Родригес, който влезе в наказателното поле и реализира за 1:0 в полза на "Левски". Малко след това голмайсторът беше сменен, а на негово място на терена се появи Илиян Йорданов. В 71-ата минута новото попълнение Рамон Лопес зае мястото на Владимир Гаджев. В последните десетина минути на два пъти играчи на Металург извършиха груби нарушения, като при едно от тях Рамон Лопес получи контузия и беше заменен принудително в 82-ата минута. Четири минути преди края на двубоя бившият халф на ЦСКА Грегъри Нелсън изравни - 1:1. Попадението дойде след грешка в центъра на терена на "сините". Нелсън излезе сам срещу Станислав Ангелов, преодоля го, след което надигра и вратаря Пламен Илиев.

Двубоят по минути с БЛИЦ
3 - далечен удар на Владимир Газжев, в аут
7 - шут на Кевин Бру от пряк свободен удар, вратарят лови
8 - Чечер търси Жуниор Мораес, но бразилецът не успява да стигне до топката
14 - ХУБАВА атака на Левски, Гари Родригес центрира отляво, вратарят изпуска топката, след това Рамос играе с нея, съборен е в наказателното поле, но съдията не дава дузпа
17 - Полевой с дълъг пас търси Мораес в наказателното поле на "Левски", Михаил Иванов лови
20 - нарушение в атака на Жуниор Мораес
28 - УДАР на Гари Родригес извън наказателното поле - аут. Преди това Родригес пое добре отляво и направи двойно подаване със Стефан Велев
31 - атака за Металург, Леонардо центрира прекалено силно, топката се удари в главата на Велизар Димитров и излезе в аут
33 - нова атака за украинците, този път Данило стреля, но покрай вратата
40 - центриране на Велизар Димитров към Жуниор Мораес, Мулдер чисти
43 - добър финт на Гари Родригес, който центрира, но Чечер избива в корнер. След изпълнението му Жоао Силва не успя да играе с глава
45 - край на първото полувреме
--------------------------------------------------------
46 - smqna.jpg две смени в "Левски", излизат вратарят Михаил Иванов и Жоао Силва, влизат Пламен Илиев и Базил де Карвальо
64- ГОЛ ЗА "ЛЕВСКИ". Владимир Гаджев пусна великолепен пас към Гари Родригес, който нахлу в наказателното поле и вкара за 1:0!
77 - жълт картон за Грегъри Нелсън (Металург)
81 - Нелсън отново влиза грубо в краката на "син" играч
86 - ГООЛ за Металург Донецк, голмайстор Грегъри Нелсън. Холандецът остана сам срещу Станислав Ангелов, преодоля го, след което надигра и Пламен Илиев
90 - грешка на вратаря Пламен Илиев при подаване напред към свой съотборник. Данило открадна топката, но след това вратарят се поправи

"ЛЕВСКИ" - МЕТАЛУРГ ДОНЕЦК 1:1
1:0 Гари Родригес (64), 1:1 Грегъри Нелсън (86)